DEZBATERE PUBLICĂ CA URMĂRE A SOLICITĂRII DE AUTORIZARE INTEGRATĂ FĂCUTĂ DE S.C. POLL CHIMIC S.R.L. – GIURGIU

Primăria Municipiului Giurgiu anunță că va organiza o dezbatere publică ca urmare a solicitării de autorizație integrată emisă de către Societatea Comercială POLL CHIMIC s.r.l. Giurgiu.

Dezbaterea publică va avea loc la sediul Primăriei Municipiului Giurgiu în data de 01.02.2018, începând cu ora 14:00.

S.C. Poll Chimic s.r.l. are sediul în strada 1 Decembrie 1918. Nr. 113, municipiul Giurgiu, și este titular al activității: ”4.1. Producerea compușilor chimici organici, cum sunt: k) agenți activi de suprafață și agenți tensioactivi” (prevăzute în anexa 1 a Legii nr. 278 / 2013 privind emisiile industriale). Activitatea de producție se desfășoară pe teritoriul municipiului Giurgiu, în strada Gloriei, FN.

Persoanele interesate privind impactul potențial asupra mediului pot consulta activitatea desfășurată la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Giurgiu din Strada București bl. 111, sc A+B, în zilele de luni-joi, între orele 09:00 – 14:00 și în ziua de vineri între orele 09:00 – 12:00 și la sediul S.C. Poll Chimic s.r.l.

Observațiile cetățenilor se primesc zilnic la sediul Agenției pentru Protecția Mediului Giurgiu până la data dezbaterii publice.

Ultima modificare: 11.01.2018 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul 553 DE CÂINI FĂRĂ STĂPÂN AȘTEAPTĂ SĂ FIE ADOPTAȚI